Projektu programma

15.projektu konkurss "Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām"

AANF 15.projektu konkursā “Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām” tika iesniegti 14 projekti, no kuriem 13 izvērtēja komisija locekļi – ziedotāji, 1 fonda Uzraudzības padomes locekis, 1 uzņēmējs un 1 pašvaldības pārstāvis.

Projektu konkursa rezultāti

1. Šūpojies šūpolēs Vaidavas dabas takā. Īsteno neformālā iedzīvotāju grupa “Lielie mazajiem”.
“Laikam gan ikviens no mums atceras vienu no visjautrākajām bērnu izklaidēm – šūpoles. Šūpoties patīk gan lieliem, gan maziem. Citi to dara Lieldienās, lai odi nekož, citiem patīk līganās kustības, kas palīdz tuvoties saulei un debesīm, citi to dara intensīvi un galvu reibinoši. Projekta ietvaros vēlamies uzmeistarot šūpoles, kuras uzstādīsim Vaidavas dabas takā, ļaujot apmeklētājiem izšūpot tajās savus stāstus, paralēli veidojot notikumu kopumu un stāstus ap un par Vaidavas upi. Aktivitātes veikšanai uzrunāsim vietējās ģimenes līdzdarboties procesos un aicināsim pielikt savu roku jautro šūpoļu radīšanā. Kā noslēdzošais projekta pasākums būs aicinājums un uzsaukums, sabiedrību iepazīst dabas taku un Latvijas dabas unikālās vērtības, organizējot pārgājienus vides gides vadībā.”
Finansējums: 300 EUR

2. Nakts orientēšanās Alūksnes pils parkā. Īsteno jauniešu grupa “10 kW radošo citronu”.
“Projekta mērķis ir veicināt Alūksnes novada iedzīvotāju, īpaši jauniešu līdzdalību fiziskās, intelektuālās un radošās aktivitātēs un iepazīt Alūksnes kultūrvēsturiskos objektus. Galvenās projekta aktivitātes ir darba grupas tikšanās, lai plānotu pasākuma gaitu, izstrādātu nolikumu, ierīkotu pasākuma vietu. Projekta ietvaros tiks veidota pasākuma reklāmas kampaņa. Pasākums tiks reklamēts sociālajos tīklos, vietējos laikrakstos un skolās, īpaši aicināsim jauniešu grupas no Alūksnes novada pagastiem, izveidosim pasākuma reklāmas video. Pasākums notiks Alūksnes pils parkā un tā apkārtnē. Pasākuma pirmajā daļā komandas orientēsies pils parkā un veiks dažādus uzdevumus. Otrajā daļā paziņos uzvarētāju un būs neformālas sarunas pie siltas tējas tases. Pasākums paredzēts diennakts tumšajā laikā. Pēc pasākuma izvērtēsim panākumus un trūkumus un sniegsim informāciju presei.”
Finansējums: 210 EUR

3. Pūriņš Alūksnes novada jaundzimušajiem. Īsteno Alūksnes pilsētas pensionāru biedrība “Sudrabs”.
“Mūsu dzīves pieredze liecina, paši svarīgākie bērniņam ir pirmie solīši. Ar to mēs vēlamies iet pretim tiem mazulīšiem, viņu vecākiem, kas dzims otrā gadu simteņa sākumā. Dāvināt adītas cepurītes un zeķītes zīdaiņiem. Vedot siltās dāvaniņas, iepazīsim arī jaunās ģimenes, lai saprastu,vai mūsu vedums nevarētu palīdzēt citos veidos. Esam pārliecināti, ka ar šīs ieceres piepildījumu varētu stiprināt arī paaudžu saites novados.“
Finansējums: 280 EUR

4. Droša un radoša vide mūsu bērniem Vidagā. Īsteno Vidagas pirmsskolas grupas vecāki sadarbībā ar biedrību “Pagasta attīstības grupa “Vireši””.
“Vidagas pirmsskolas grupas vecāki, pamatojoties uz savām un Vidagas iedzīvotāju vajadzībām pēc bērniem drošas un radošas vides bērnu un mazbērnu rotaļām un spēlēm, ir nolēmuši izveidot bērnu rotaļu laukumā nojumi ar terasi. Tas radīs iespēju bērniem spēlēties ārā, svaigā gaisā paslēpjoties no tiešiem saules stariem, lietus, sniega un vēja. Nojume palīdzēs bērnos attīstīt radošumu, sadarbības prasmes, pavadīt laiku ārā, aktīvi darbojoties, mazinās bērnu atkarību no datora, telefona un planšetes. Nojumi būvēt un daļu kokmateriālu dot ir apņēmušies vecāki kopā ar biedrības „Pagasta attīstības grupa „Vireši““ biedriem. Projekta realizācijai no AANF nepieciešama daļēja palīdzība materiālu iegādei.”
Finansējums: 572.55 EUR

5. Galda spēles – Liepnas vidusskolas skolēnu atpūtai. Īsteno biedrība “Liepna manas mājas”.
“Pēc ilgu gadu pārtraukuma Liepnas vidusskolā atsāka darboties internāts. Pēc mācību stundām skolēniem ir brīvais laiks, ko šobrīd viņi pavada, dzīvojot svaigā gaisā un uzturoties spēļu laukumā pie skolas. Divas reizes nedēļā viņiem ir iespēja sportot Liepnas pagasta multifunkcionālajā sporta hallē. Bet tā kā tuvojas rudens vakari, kuri būs jāpavada iekštelpās, būtu nepieciešams iegādāties spēles prāta asināšanai, atmiņas, reakcijas treniņam, saturīgai laika īsināšanai. Spēles izmantos arī Liepnas vidusskolas skolēni, kuri skolā uzturas pēc stundām, gaidot interešu izglītības nodarbības vai transportu uz mājām. Skolēnu atpūtas telpā „Kokoss“ spēles ir nolietojušās. Projektu realizēs biedrība Liepna – manas mājas ,kura sadarbojas ar Liepnas vidusskolu un atbalsta tās audzēkņus, gan labiekārtojot apkārtējo vidi, gan rūpējoties par dzīves kvalitātes uzlabošanu, dažādājot brīvā laika pavadīšanas iespējas.”
Finansējums: 145.88 EUR
Šis projekts pēc Fonda lēmuma tiek finansēts no programmas “A un A Jaunie talanti”.

6. Lai spēlē liels un spēlē mazs Pededzē! Īsteno biedrība “Pededzes nākotne”
“Projekta „Lai spēlē liels un spēlē mazs!“ īstenošanas rezultātā Pededzes pamatskolas skolēni gūs iespēju optimālāk aizpildīt savu brīvo laiku gan pirms, gan pēc stundām, pavadot to skolēnu atpūtas telpā un spēlējot dažādas galda spēles. Šobrīd Pededzes pamatskolu apmeklē 69 skolēni un 15 pirmsskolas grupas audzēkņi, liela daļa no kuriem dzīvo attālāk no skolas un tāpēc izmanto sabiedrisko transportu. Šiem audzēkņiem ir īpaši svarīgi laiku skolā pavadīt interesanti, bet vienlaikus lietderīgi. Kā zināms, galda spēles ir ne tikai aizraujoša nodarbe, bet arī attīsta uzmanību, atmiņu, loģisko un stratēģisko domāšanu, sadarbības prasmes, prasmi strādāt komandā. Piedāvāt šādu iespēju ir būtiski arī no skolēnu drošības aspekta, īpaši ziemas periodā, kad palielinās tumšā diennakts laika ilgums.”
Finansējums: 207.45 EUR

7. Šūpoļu atjaunošana Jaunannas Zaķusalā. Īsteno neformālā iedzīvotāju grupa “Jaunannas pagasta attīstībai” sadarbībā ar biedrību “Interešu centrs “Jaunanna”
“Aktīvās atpūtas vieta Zaķusala atrodas Jaunannā Pededzes upes krastā, un ir iecienīta Jaunannas un visa novada iedzīvotāju atpūtas vieta. Šeit atrodas brīvdabas estrāde, pastaigu taka “Bebru valstībā”, kā arī sporta un atpūtas laukums, kur iespējams nodarboties ar dažādām sportiskām un brīvā laika pavadīšanas aktivitātēm. Kā viens no vides elementiem, kas šeit ir pieejams iedzīvotājiem un tiek aktīvi izmantots, ir šūpoles.Diemžēl, gadu gaitā esošās šūpoles ir nolietojušās, var teikt, pat kļuvušas bīstamas, un tām ir nepieciešama atjaunošana. Tāpēc neformālā iedzīvotāju grupa “Jaunanas pagasta attīstībai”, kas apvieno pagasta jaunās māmiņas, un biedrība “Interešu centrs “Jaunanna”” vēlas iesaistīties šūpoļu atjaunošanā, organizējot iedzīvotāju talkas, kuru ietvaros tiks nomainītas šūpoļu koka detaļas un veikta šūpoļu vizuālā atjaunošana. Projekta rezultātā, kopīgi darbojoties, kopienas iedzīvotāji atjaunos viņiem svarīgu vides objektu, ko turpmāk varēs aktīvi izmantot pagasta iedzīvotāji un viesi.”
Finansējums: 470 EUR

15.projektu konkursa jauninājums bija iegūt dubultlielu finansējumu (maksimāli 600 eiro) vienam projektam, ja projekta tapšanā un īstenošanā kvalitatīvi sadarbojas 2 organizācijas. Projektu konkursā šadi bija 3 projekti, un 2 no tiem - “Šūpoļu atjaunošana Jaunannas Zaķusalā” un “Droša un radoša vide mūsu bērniem Vidagā” guva arī vērtētāju ievērību.
Ikviens iesniegtais projekts bija īpašs un nozīmīgs, tāpēc mēs turpinām sadarboties ar projektu iesniedzējiem, lai rastu citus veidus, kā īstenot idejas.

15.projektu konkursa nolikums
Projekta pieteikuma veidlapa un Budžeta veidlapa
Projekta atskaites veidlapa

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums