Jaunumi

16.projektu konkursa uzvarētāji paraksta līgumus

Šodien Alūksnes un Apes novada fonda un biedrības “Daibe ilgtspējas centrs” organizētā 16.projektu konkursa “Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām” finansējuma saņēmēji parakstīja līgumus. Finansējuma saņēma astoņas no 22 iesniegtajām iedzīvotāju iniciatīvām gan no Alūksnes novada, gan Smiltenes novada teritorijām.

Atbalstītie projekti:
Vislielāko vērtētāju atbalstu saņēma biedrības “Jauniešu centrs “Jaunanna”” un Jaunannas un Kalcempju iedzīvotāju grupu kopprojekts “Par ziediem un tauriņiem sniegā”. Projekts paredz iesaistīt minēto pagastu seniorus kopīgās nodarbēs, tā mazinot sociālo atstumtību. Paredzēta sadziedāšanās, Ziemassvētku floristikas darbnīca, mākslas un deju stundas, seniorus apmācīs strādā ar viedtālruni, notiks senioru dārza svētki ar Brīvbodi un fotosesiju.

Otru augstāko vērtējumu saņēma biedrība “ Vilkmuiža 2011” no Bilskas pagasta, kas varēs izveidot atpūtas vietu upes krastā iepretim Mēru muižai un pilnveidot blakus esošo riteņbraukšanas trasi projektā “Mēru pumtrack”. Taps pumptrack velotrase ar nelieliem kalniņiem.

Biedrība “Jaunieši Alūksnes novadam” projektā ““Vides spēles” – mācies caur rotaļām!” izveidos vides spēles pirmsskolas vecuma bērniem pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”. “Sprīdītī” cita projekta ietvaros, ko iesniedza 3.grupas vecāki, taps āra klase.

Biedrības “Ilzenes attīstībai” projektā “Ilzenes apdzīvotās viensētas četros gadalaikos” veidos foto materiālu par Ilzenes pagasta apdzīvotajām viensētām četros gadalaikos un dokumentēs māju īpašnieku atmiņas. Apkopoto informāciju varēs apskatīt izstādē un foto grāmatā, kas būs gan drukātā formātā, gan digitālā.

Alūksnes invalīdu biedrība projektā “Tik pat kā “Riču, Raču”” iegādāties ne tikai galda spēli “Riču, Raču”, bet arī šahu, dambreti, novusa galdu ar inventāru, “Uno”, spēļu kārti, “Scrabble”, ko izmantos gan iknedēļas spēlēšanai, kā arī organizēs spēļu turnīru starp Alūksnes, Balvu, Gulbenes un Medņevas invalīdu biedrībām.

Biedrība “Piegauja” Virešu pagastā labiekārtos atpūtas vietu Vizlas dabas takā pie unikālā arkveida tilta, Paredzēts uzstādīs koka solus un galdus.

Latviešu – Igauņu kultūras biedrība „Stīga – Keel” un domu biedru grupa „Novadpētnieki” Veclaicenē organizēs ekspedīcija pa citādo Veclaiceni. Apzinās Veclaicenes pagasta vēsturiskās robežas, apkopos stāstu video materiālā nākamajām paaudzēm. Projekta ietvaros sakops Veclaicenes pareizticīgo draudzes kapsētu.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums