Jaunumi

„Alūksnes mazpulka” projekts Alūksnes Dabas dārzs

Projekta mērķis bija izveidot Alūksnes dabas dārzu ar tējām un garšaugiem pie Sabiedrības centra, lai cilvēkiem, kam mājās nav dārza, varētu laipni atnākt un paņemt. Ne visiem alūksniešiem ikdienā ir pieejama vieta, kur iegūt garšaugus vai tos izaudzēt. Vēlamies parādīt, ka arī mazās vietās ir iespēja to darīt. Alūksne ir zaļa pilsēta, ko gribam padarīt vēl zaļāku. Ar šo projektu tiks veicināta Mazpulka atpazīstamība, popularizēta misija, vīzija un vērtības. Viena no Mazpulka pamatvērtībām ir labi padarīts darbs. Projekta realizēšanas laikā mazpulcēnu čaklās rokas palīdzēja izveidot kastes augiem, sastādīja dažādus garšaugus, vairāku veidu piparmētras, rūpējas par tiem karstā vasarā (palīdz arī brīvprātīgie ukraiņi, seniori).
Projekta sadarbības partneri:
Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs – nodrošināja vietu dabas dārza izvietošanai pie Sabiedrības centra ēkas, atbalstīs dabas dārza atklāšanā . NVO atbalsta centra organizācijas.
Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs – palīdz ar materiālu izdrukām, kas nepieciešamas projekta publicitātes nodrošināšanai un informācijai par dabas dārzu.
Nodibinājums ‘’Alūksnes un Apes novada fonds’’ – atbalstīja ar līdzmaksājumu kastu izgatavošanas materiāliem.
No biedrības ‘’Latvijas Mazpulki’’ saņēmām norādes ar augu nosaukumiem.
Mazpulcēni aktualizē veselīga uztura nozīmi. Informācijas stendos, kuri ir novietoti pie tējas un garšaugu kastēm, var uzzināt gan garšaugu nosaukumus, gan izskatu, gan to, kādu labumu tie dod mūsu organismam, lai mēs būtu stipri un veseli. Cerams, ka mēs iedvesmosim veidot garšaugu dārziņus pilsētas vidē, sakopt vidi, dalīties ražā ar citiem. Jo mūsu Dabas dārzā iespēja visiem interesentiem paņemt līdzi garšaugus, ievākt tējas. Arī ABJC vasaras nodarbību dalībnieki tika iepazīstināti ar dažādiem augu stādiem. Vienalga, vai esi vietējais vai esi ciemiņš Alūksnē, visi laipni gaidīti lietot Dabas dārza labumus. Man uz galda ir glāze ūdens ar mētras lapiņām no Alūksnes Dabas dārza, un Tev?
Projekta īstenotāja: Vivita Silirova
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums