Jaunumi

Lūdzam atbalstu grāmatas izdošanā

Vēsturniece Astrīda Ievedniece ir savākusi materiālus grāmatai, kurā galvenā uzmanība veltīta 7 alūksnietēm - pretošanās kustības dalībniecēm, viņu dzīvesstāstiem. Otrā grāmatas daļā būtu apkopti laikrakstos publicētie raksti, kas veltīta pēckara notikumiem Alūksnes pilsētā un novadā.

Kopējās drukāšanas izmaksas ir ap 3000-3500 eiro. Lūdzam atbalstu grāmatas izdošanā!

2020.gadā iznāca A. Ievednieces grāmata “Laiks pēc kara”, kas ir dokumentāls apraksts par nacionālo partizānu kustības dalībniekiem Alūksnes novadā no 1944- 1953.gadam. “Pēc mana scenārija kopā ar Vilni Blūmu izveidotas videofilmas “Smeldzīgais stāsts”, “Atmiņa.” Tās var noskatīties interneta vietnē Youtube. Ir arī publikācijas par novada pēckara vēstures notikumiem laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”. Alūksnes pilsētas bibliotēkas mājaslapā var iepazīties ar manām “Vēstures stundu” prezentācijām. Savos aprakstos izmantoju iedzīvotāju, tuvinieku personīgos arhīvus, atmiņas un Rīgas, Alūksnes arhīvu materiālus,” stāsta A. Ievedniece .

Ziedot var pārskaitot naudu uz Alūksnes un Apes novada fonda kontu LV96UNLA0050019750651 ar mērķi “A. Ievednieces grāmatai”.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums