Jaunumi

Rīt akcija “Alus par džipu”

Karš Ukrainā nav beidzies un Ukrainas aizstāvjiem joprojām ļoti nepieciešami džipi, tādēļ rītdien, 16. jūlijā, Alūksnes alus paviljonā norisināsies labdarības akcija “Alus par džipu”. Visus šīs dienas Alūksnes alus darītavas bāra ienākumus novirzīs džipa iegādei.

“Joprojām ļoti aktīvi sekoju līdzi notikumiem Ukrainā un ik pa laikam sažņaudzas sirds par to, kas tur notiek. Lasu arī Ukrainas aizstāvju, gan pašu ukraiņu, gan latviešu, kuri atrodas Ukrainā, aicinājumus palīdzēt. Latvieši bija rakstījuši, ka ļoti nepieciešamas ātrās palīdzības mašīnas un džipi. Ātrās palīdzības mašīnu mēs nevaram iegādāties Latvijā, bet džipi mums ir un to varam nosūtīt uz Ukrainu,” stāsta idejas iniciators, Alūksnes alus darītavas īpašnieks Pāvels Čornijs. Zīmīgi, ka dienu pēc tam, kad izlemts organizēt otro džipa nosūtīšanas akciju, viņš saņēmis video, kur redzams pavasarī uz Ukrainu nosūtītais džips, kas pilda savu uzdevumu. “Džips joprojām ir pie Ukrainas aizstāvjiem, un tā ir kā zīme, ka jāorganizē vēl viena akcija,” stāsta P. Čornijs.

Būs alus no Ukrainas

Viņš ir pārliecināts, ka katram jāpalīdz tā, kā var. “Mēs ražojam alu, un šis ir veids, kā mēs varam palīdzēt – alus kā ziedojumu vākšanas metode. Jebkurš veids ir labs, ja varam dot savu artavu tam, lai šis karš ātrāk beigtos,” teic P. Čornijs. Akciju atbalsta arī Rīgas amatalus darītava “Nurme Brewery”, kas akcijai dāvās savu saražoto alu. Būs arī alus no divām mazām alus darītavām Ukrainā. Akcijas dienā no pulksten 14.00 līdz 15.00 ikviens interesents kopā ar ukraiņu bērniem un viņu mammām varēs uzzīmēt atklātnītes Ukrainas cilvēkiem, ko uz Ukrainu nosūtīs kopā ar džipu. Savukārt pulksten 15.00 un 19.00 ukrainiete Karīna stāstīs par dzimto pilsētu Harkivu, rādīs fotogrāfijas, kāda pilsēta izskatījās pirms kara un kā izskatās šobrīd, tostarp viņas dzīvesvieta.

Vajag 2500 eiro

Džips nolūkots tepat Alūksnes novadā. “Ir atrasts ļoti labs un piemērots variants. Pārdevējam ir apsolīts, ka iegādāsimies. Variantu nav, ziedojumi ir jāsavāc. Džips maksā 2500 eiro. Šoreiz džipu nodosim biedrībai “Ukrainas un Latvijas draudzība”, kas Ukrainas aizstāvjiem sūta džipus, autobusus un nogādā cita veida palīdzību. Džipu nokrāsos armijas zaļā krāsā un nogādās frontes līnijā pie Severodoneckas,” teic P. Čornijs. Lai savāktu 2500 eiro, jāizdzer apmēram 500 ali. “Akciju atbalstīt varēs, ne tikai baudot alu, bet arī limonādi un sidru. Var ziedot arī tāpat – atstāt naudiņu ziedojumu kastītē vai pārskaitīt Alūksnes un Apes novada fonda kontā. Akciju organizējam kopā ar fondu – visus tās dienas ienākumus ziedosim fondam, kas tad tālāk pirks džipu un organizēs sūtīšanu,” saka P. Čornijs.

Ko liks džipā?

P. Čornijs arī lūdz akcijas dienā uz paviljonu nest mantas, kas noderētu Ukrainas aizstāvjiem. Tās Ukrainā nogādās kopā ar džipu. “Ja jums ir, ko ielikt džipā, piemēram, dīzelis, konservi un citas karavīriem noderīgas lietas, lūdzu, nesiet pie mums. Pirmais ziedojums jau saņemts – vairākas bundžiņas ar meža gaļas konserviem,” teic P. Čornijs. Vērts pieminēt, ka 16. jūlijā, kad notiks akcija “Alus par džipu”, Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece svinēs 60 gadu dzimšanas dienu. P. Čornijs nešaubās, ka ikviens ziedojums būs Dzintrai kā skaista svētku dāvana. “Ziedošana akcija varētu būt veids, kā sveikt viņu svētkos. Esmu pārliecināts, ka Dzintra būs priecīga par katru ziedojumu. Visiem kopā mums izdosies!” teic P. Čornijs.

Akcijas norisināsies visas dienas garumā no pulksten 12.00 līdz pat 01.00.

Ja vēlaties atbalstīt džipa iegādi ar pārskaitījumu – ziedojiet:
Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”
LV96UNLA0050019750651 AS “SEB Banka”
Maksājuma mērķis – Ziedojums “Ukrainas džipa iegādei”

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums