Jaunumi

Stāstu stāstīšana stiprākai kopienai

No šā gada augusta līdz 2019.gada aprīlim Alūksnes un Apes novada fonds īsteno starptautisku jaunatnes darbinieku mobilitātes projektu “Story by Story for building Community” (Stāstu stāstīšana kopienas veidošanā), kura mērķis ir attīstīt jaunatnes darbinieku kompetences ilgtspējīgas un iekļaujošas mācīšanās vides veidošanā, izmantojot stāstu stāstīšanas metodi.

Projekta galvenā aktivitāte ir mācības no šā gada 11. līdz 19.oktobrim, kur pulcēsies 24 jaunatnes darbinieki, jauniešu līderi un atbalsta personas, skolotāji un sociālie darbinieki no Latvijas, Polijas, Rumānijas, Īrijas, Spānijas, Somijas, Zviedrijas, Slovēnijas un Horvātijas. Mācības būs balstītas uz neformālās izglītības principiem. Dalībnieki ar 2 mācību vadītāju (Aleksandra Horea no Rumānijas un Inese Priedīte no Latvijas) atbalstu mācīsies, kā veidot stāstus un iesaistīt stāstu stāstīšanā jauniešus, kā stāstu stāstīšanu izmantot, lai veicinātu sociālo iekļaušanos, palīdzētu jauniešiem atraisīties un radoši darboties. Mācību otrajā daļā dalībnieki vadīs nodarbības jauniešiem no Alūksnes, lai praksē izmēģinātu jauniegūtās zināšanas. Pēc mācību beigām dalībnieki dalīsies informācijā un metodēs ar saviem kolēģiem, kā arī vadīs mācību aktivitātes jauniešiem savās valstīs.

Dažādu stāstu iepazīšana klausītājam paver jaunus skatu punktus, kas ietekmē attieksmes un uzvedību. Ne mazāk svarīgi, ka stāstu veidošanas process mums palīdz kļūt uzmanīgākiem, jutīgākiem un apzinātākiem, jo stāstnieks, veidojot stāstu, vēro sevi, savas emocijas un reakcijas, apkārtējos cilvēkus, notikumus, procesus, dabu utt. Mēs ticam, ka pilnvērtīga stāstu stāstīšana mums var palīdzēt veidot stiprāku sabiedrību, kurā dažādība tiek novērtēta un cienīta, kur ikvienam ir vieta un piederības sajūta.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums